Η ΑΕΚ Β ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής του Νότιου ομίλου της Super League 2. Χάρη σε γκολ του Κοσίδη στο 70ο λεπτό και του Γιούση στις καθυστερήσεις, η «Ένωση» επικράτησε 2-0 στο γήπεδο «Απόστολος Νικολαϊδης» του Παναθηναϊκού Β, διπλασίασε τις νίκες της και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας, μαζί με την Κηφισιά.

Στη Ρόδο, δύο γκολ στο πρώτο πεντάλεπτο του β΄ ημιχρόνου διαμόρφωσαν το τελικό 1-1 στην αναμέτρηση του Διαγόρα με τον Λεβαδειακό. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Κουιρουκίδη, ο Νίκας «απάντησε» για τους Βοιωτούς και το σκορ δεν άλλαξε ως το τέλος.

Η ΑΕΛ επικράτησε 2-0 του Απόλλωνα Λάρισας, συνδυάζοντας με νικηφόρο τρόπο την πρώτη της αναμέτρηση στη φετινή σεζόν στον Βόρειο Όμιλο της Super League 2. Ο Μάριος Όγκμποε στο 16’ έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του, για να έρθει ο Γλυνός στο 87ο λεπτό να διαμορφώσει το τελικό σκορ.

Ο Ηρακλής αναδείχθηκε ισόπαλος για δεύτερο σερί παιχνίδι, κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου. Η ομάδα της Μαγνησίας πήρε το προβάδισμα στο σκορ με τον Κουντουριώτη στο 2ο λεπτό, με τον «Γηραιό» να ισοφαρίζει με τον Παπαστεριανό στο 52ο λεπτό. Στα άλλα ματς, ο Αλμωπός Αριδαίας πήρε το πρώτο του τρίποντο, καθώς νίκησε τον Απόλλωνα Πόντου με 2-0, ενώ ο Θεσπρωτός έκανε σεφτέ, επικρατώντας 1-0 του Πιερικού.

Στα δύο ντέρμπι της Κρήτης, ο Εργοτέλης νίκησε την Επισκοπή με 1-0 χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κούατενγκ στο 34ο λεπτό, ενώ τα Χανιά έμειναν στο 0-0 με τον Ηρόδοτο. Ισόπαλο χωρίς σκορ (0-0) έληξε το παιχνίδι του Αστέρα Βλαχιώτη με τη Ρόδο.