A’ Όμιλος

Αν και βρέθηκε από το 3ο λεπτό να χάνει και να παίζει με δέκα παίκτες, ο Ηρακλής κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία 1-1 από την Αναγέννηση Καρδίτσας στη Θεσσαλονίκη, σε εξ αναβολής αναμέτρηση για τη 12η αγωνιστική του Α΄ ομίλου της Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν στο ξεκίνημα πέναλτι και αποβολή του Άγγελου Παπαστεριανού, με τον Γκίνη να ανοίγει το σκορ, όμως ο «Γηραιός» απάντησε στο 18΄ με τον Κάκκο.

Η αριθμητική ισορροπία αποκαταστάθηκε γρήγορα, καθώς στο 32΄ αποβλήθηκε ο Λαρέα, αλλά το σκορ δεν άλλαξε, παρότι οι «κυανόλευκοι» είχαν δοκάρι στο β΄ ημίχρονο με τον Αλεξιτς.

Β’ Όμιλος

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το εξ αναβολής ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής στον Β΄ όμιλο της Super League 2.

Μετά από ένα «χορταστικό» παιχνίδι στη Μεσσήνη, Καλαμάτα και Καλλιθέα ήρθαν ισόπαλες 2-2, ένα αποτέλεσμα που ευνοεί τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό, ο οποίος διατηρεί ένα προβάδισμα τριών βαθμών έναντι των δύο ομάδων.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές με τον Κωνσταντινόπουλο (12΄) και τον Λουκίνα (43΄), αλλά ο Μουνιέ είχε τις… απαντήσεις στο 35΄ και στο 49΄ και έδωσε το βαθμό στο συγκρότημα του Λεωνίδα Βόκολου.

Εξάλλου, σε εξ αναβολής παιχνίδια της 12ης αγωνιστικής, η ουραγός Ζάκυνθος πέτυχε την τρίτη νίκη της στο πρωτάθλημα με 2-0 επί του Εργοτέλη, ενώ η Επισκοπή απέσπασε «λευκή» ισοπαλία από τη Ρόδο.