Μια ευρεία νίκη κόντρα στους Αγρινιώτες πήρε η ομάδα του Άκη Μάντζιου στο «Κλεάνθης Βικελίδης» με σκορ 5-1.

Το ματς

Οι «κιτρινόμαυροι» ξεκίνησαν πολύ καλά την αναμέτρηση και προηγήθηκαν μόλις στο 18ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Αμπουμπακάρ Καμαρά. Δεκαέξι λεπτά αργότερα ο σκόρερ έγινε δημιουργός και τροφοδότησε τον Φακούντο Μπερτόγλιο για το 2-0. Πριν καλά καλά γίνει τελειώσουν οι πανηγυρισμοί, ο Άρης πέτυχε και τρίτο γκολ, αυτή τη φορά με τον Ντάνιελ Σούντγκρεν από άλλη μια δημιουργία του Καμαρά. Λίγο πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο, ο Μπερτόγλιο κέρδισε άλλο ένα πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Μπρούνο Γκάμα για το 4-0.

Το δεύτερο μέρος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, με το ματς ουσιαστικά να έχει κριθεί. Παρόλα αυτά η ομάδα του Μάντζιου βρήκε και πέμπτο τέρμα με τον Εντιαγέ στο 52′. Δεκαπέντε λεπτά μετά, ο Παναιτωλικός πέτυχε το γκολ της τιμής με τον Νίκο Βέργο. Οι Θεσσαλονικείς είχαν μεγάλη ευκαιρία για ένα έκτο γκολ, όμως ο Χουάν Ιτούρμπε αστόχησε στο τρίτο (!) πέναλτι της ομάδας του στο ματς στο 82ο λεπτό.