Η δεύτερη ομάδα του Παναθηναϊκού, δεν κατάφερε να διπλασιάσει τις νίκες της στο Νότιο όμιλο της Super League 2, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2, με την Α.Ε Καραϊσκάκης. Πρώτο τρίποντο για τον Πανσερραϊκό στον Βόρειο όμιλο, που επικράτησε με 1-0 του Απόλλων Λάρισας

Παναθηναϊκός Β’ – Α.Ε Καραϊσκάκης: 2-2

Από δύο πέναλτι προήλθαν τα γκολ του «τριφυλλιού», που είδε τον Ντοναλντόνι να ανοίγει το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό, έπειτα από κοντινή προβολή στην «πράσινη» εστία, μετά από πάσα του Ρούνεϊ.

Στο 32′ εκτελέστηκε το πρώτο πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Βαγιαννίδης, με τον Θεοχάρη να ισοφαρίζει, ενώ στο 66′, ο Σέχου με τον ίδιο τρόπο έβαλε μπροστά τον Παναθηναϊκό Β’.

Στο 69′, ο Ρούνεϊ μετά από ασίστ σημείωσε και τέρμα, πιάνοντας ένα τρομερό σουτ, το οποίο και έστειλε στο δεξί «Γ» του Χριστογεώργου, γράφοντας παράλληλα το τελικό σκορ στον Ασπρόπυργο.

Πανσερραϊκός – Απόλλων Λάρισας 1-0

Χάρη σε τέρμα του Παπαβασιλείου στο 29ο λεπτό, ο Πανσερραϊκός πανηγύρισε το πρώτο του τρίποντο μετά από τρεις ισοπαλίες και μία ήττα.

Για τους Λαρισαίους ωστόσο, αυτή ήταν η δεύτερη ήττα σε τέσσερις αγώνες, ενώ έχουν ακολουθήσει και δύο ισοπαλίες.