Οι Μιλγουόκι Μπακς σε ένα αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι στην Ιντιανάπολις κόντρα στους Πέισερς, κατάφεραν να πανηγυρίσουν τη νίκη με σκορ 109-119, έχοντας ως πρωταγωνιστή τον συνήθη ύποπτο Γιάννη Αντετοκούνμπο, ο οποίος «σταμάτησε» στους 30 πόντους.

Τα «Ελάφια» μετά από αυτή τη νίκη ανέβηκαν στο 3-1, σε αντίθεση με την ομάδα των Πέισερς που μετρούν 1 νίκη σε 4 παιχνίδια αντίστοιχα.

Οι πρωταθλητές του ΝΒΑ είχαν αρκετές απουσίες, όπως είναι αυτές των Μπρουκ Λόπεζ, Μπόμπι Πόρτις και Τζρου Χόλιντεϊ, ωστόσο τα κατάφεραν και πάλι να γευτούν τη χαρά της νίκης.

Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο ξεκίνησε μάλιστα ως βασικός στο παιχνίδι μαζί με τον Γιάννη. Σκόραρε 8 πόντους και κατέβασε 3 ριμπάουντ, ενώ για ένα λεπτό βρέθηκε στο παρκέ χθες και ο Γιώργος Καλαϊτζάκης.

Ο «Greak Freak» τελείωσε το ματς με 30 πόντους, 10 ριμπάουντ και 9 ασίστ σε 36 λεπτά συμμετοχής, «αγγίζοντας» το triple-double. Παράλληλα είχε 10/16 δίποντα, 0/2 τρίποντα, 10/13 βολές, 2 τάπες, 1 κλέψιμο και 2 λάθη.

Επάξια στο πλευρό του 2 φορές MVP του ΝΒΑ, στάθηκε ο Κρις Μίντλετον, ο οποίος σημείωσε 27 πόντους με 7/14 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 7/8 βολές, πήρε 5 ριμπάουντ και μοίρασε 7 ασίστ.

Από την άλλη μεριά, για τους Πέισερς ξεχώρισε με την εμφάνισή του ο Μάλκολμ Μπρόγκντον, ο οποίος σκόραρε 25 πόντους και έδωσε 7 ασίστ. Άξιος συμπαραστάτης του ήταν ο Ντομάντας Σαμπόνις, ο οποίος είχε 21 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Επιμέλεια: Πάνος Γαλάνης